Działalność wydawnicza

Wydajemy magazyn branżowy, albumy typizacyjne, książki, instrukcje eksploatacji. W naszej ofercie mamy m.in.:

Magazyn „Energia Elektryczna”

W miesięczniku "Energia Elektryczna" poruszamy sprawy techniczne, technologiczne, ekonomiczne, prawne oraz dotyczące obsługi klientów i zarządzania w przedsiębiorstwach energetycznych.
Więcej o magazynie w zakładce "Nasza działalność / Biuletyn Energia Elektryczna".

Albumy typizacyjne

Od 1992 roku zajmujemy się typizacją elementów linii energetycznych budowanych w Polsce. Wcześniej na rynku dostępne były opracowania wielu firm, nie było jednak opracowań przekrojowych, systematyzujących szereg rozwiązań różnych producentów pod kątem ich zastosowania dla konkretnej inwestycji liniowej. Przygotowaliśmy 27 albumów, zawierających 96 tomów typowych rozwiązań linii i stacji elektroenergetycznych niskiego i średniego napięcia. Aby naleźć interesujący album zapraszamy do działu „Oferta”.

Książki

Pierwszym wydawnictwem książkowym zrealizowanym przez Towarzystwo była wydana w 1995 r. książka „Elektroenergetyczne linie napowietrzne z przewodami izolowanymi” autorstwa Zbigniewa Gacka, Andrzeja Pieńkowskiego, Zenona Rusińskiego i Waldemara Skomudka. W 1997 r. PTPiREE zostało wpisane do krajowego systemu ISBN, jako wydawca wydawnictw zwartych, pod numerem 925667. Obecnie w ofercie wydawniczej PTPiREE znajduje się łącznie 38 książek i instrukcji, które można znaleźć w dziale „Oferta”.