16 czerwca, 2025

TAURON Dystrybucja z nową taryfą dla klientów indywidualnych

Do oferty taryf dystrybucyjnych dla klientów indywidualnych dołącza właśnie nowa: G13s. To propozycja dla odbiorców, którzy chcą świadomie i elastycznie dostosowywać swój pobór do określonych stref czasowych po to, aby płacić mniej za prąd.

TAURON Dystrybucja oferowała dotychczas pięć opcji taryfowych dla gospodarstw domowych (grupa „G”): G11, G12, G12w, G13, G14d. Od 1 lipca klienci indywidualni zyskają jeszcze jedną możliwość wyboru – do oferty dołącza G13s, taryfa strefowa uwzględniająca sezon, czyli porę roku.

W tej opcji najbardziej korzystne dla klientów godziny latem to 9-17, gdzie składnik zmienny stawki sieciowej wynosi tylko 4 grosze netto za 1 kWh. W podobnej strefie w taryfie G13 to 19 groszy netto za 1 kWh, a w najpopularniejszej taryfie G11, ze stałą stawką przez całą dobę, to 25 groszy netto.

Nowa taryfa, G13s, to połączenie dobrze znanej naszym klientom taryfy z rozliczeniem trójstrefowym z taryfą dynamiczną. Oferuje najniższe stawki w strefach czasowych, w których występuje największa produkcja energii przez odnawialne źródła energii (OZE), głównie z instalacji fotowoltaicznych.

Jak podaje spółka najwięcej klientów korzysta obecnie z taryfy G11 ze stałą przez całą dobę stawką. Jeśli chcą płacić mniej za prąd, mogą skorzystać z naszej nowej taryfy, G13s. Taryfa jest korzystna, ponieważ poza niską stawką opłaty sieciowej, która wynosi 4 grosze netto, nie wprowadza żadnych podwyższonych opłat stałych. Spółka chce, aby system elektroenergetyczny działał stabilnie, dlatego również poprzez taryfę, zachęca odbiorców do większego wykorzystania energii produkowanej przez fotowoltaikę w tzw. szczycie.

Z nowej oferty TAURON Dystrybucji skorzystać mogą wszyscy: mieszkańcy bloków, domów jednorodzinnych, a także posiadacze fotowoltaiki, którzy posiadają licznik zdalnego odczytu.

Wszyscy klienci mają wpływ na stabilną pracę systemu elektroenergetycznego, a ci, którzy będą ten system wspierać, zużywając energię w czasie jego największego obciążenia, mogą zaoszczędzić i zapłacić mniej.

Klienci, którzy zdecydują się na taryfę G13s, w każdym momencie będą mogli wrócić do grupy taryfowej, z której korzystali wcześniej. Nowa taryfa wprowadza również 1-miesięczny okres rozliczeniowy dla nowych prosumentów. Obowiązywać będzie od 1 lipca.

Dokonując wyboru, klienci powinni przeanalizować, czy ich zużycie energii jest równomierne przez cały dzień, czy też mogą dostosować swoje nawyki i przenieść zużycie na noc lub weekendy. Taryfy różnią się warunkami naliczania stawek, które zależą od pory dnia, dni tygodnia czy pory roku.

Aby wybrać najkorzystniejszą i najtańszą dla taryfę, warto skorzystać z porównywarki taryf dystrybucyjnych znajdującej się na stronie internetowej spółki. Wkrótce do dostępnych opcji dołączy G13s.

https://www.tauron-dystrybucja.pl/o-spolce/aktualnosci/2025/06/11

Aktualności

9 czerwca, 2026

Drony na straży sieci dystrybucyjnej

PGE Dystrybucja stawia na nowoczesne technologie i zwiększa bezpieczeństwo swojej infrastruktury. Spółka sfinalizowała zakup pierwszego etapu floty 31 bezzałogowych statków powietrznych, które trafią do wszystkich 7 oddziałów i wesprą pracowników w codziennej eksploatacji sieci elektroenergetycznej. – Bezpieczeństwo i stabilność pracy sieci dystrybucyjnej jest kluczowe dla zachowania ciągłości dostaw energii elektrycznej. Spółka realizuje wiele działań, które […]

29 maja, 2026

Enea Operator wzmacnia bezpieczeństwo energetyczne Świnoujścia i Terminalu LNG

Zabezpieczenie stabilnej pracy Terminalu LNG, wsparcie rozwoju portu w Świnoujściu oraz gwarancja niezawodnych dostaw energii dla mieszkańców miasta i przemysłu to fundamenty nowej inwestycji Enei Operator. Spółka podpisała umowę na budowę kluczowej infrastruktury elektroenergetycznej w regionie. Enea Operator przystępuje do realizacji jednego z najbardziej istotnych zadań inwestycyjnych w północno – zachodniej części kraju. Projekt pod […]

21 maja, 2026

TAURON Dystrybucja zasila największy magazyn energii w Polsce

TAURON Dystrybucja przyłączyła do swojej sieci największy magazyn energii w Polsce – instalację o mocy 50 MW, zrealizowaną przez EDF power solutions Polska w Starym Grodkowie (woj. opolskie). To pionierskie przedsięwzięcie, które wymagało od spółki nie tylko rozbudowy infrastruktury elektroenergetycznej w regionie, ale także wypracowania nowych rozwiązań i przecierania szlaków w integracji wielkoskalowych magazynów energii […]

Najbliższe wydarzenia

16.06.2026

16-17 czerwca2026 r., Kołobrzeg

XV Konferencja Prace Pod Napięciem PPN’26

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu w całości poświęconemu Pracom Pod Napięciem (PPN). Mamy nadzieję, że podobnie jak w latach poprzednich, konferencja ta będzie miejscem wymiany poglądów, dyskusji oraz prezentacji najnowszych zagadnień dotyczących PPN. Oczywiście, w wydarzeniu nie zabraknie także pokazów PPN realizowanych na czynnych obiektach elektroenergetycznych.
Zapraszamy do udziału!

18.06.2026

18-19 czerwca 2026 r., Kołobrzeg
III Konferencja

Ochrona przed porażeniem i przed przepięciami w sieciach elektroenergetycznych

Celem wydarzenia jest poszerzenie wiedzy oraz kontynuacja wymiany doświadczeń na forum Operatorów Systemów Elektroenergetycznych, środowiska naukowego, producentów, biur projektowych oraz wszystkich zainteresowanych problematyką ochrony sieci elektroenergetycznych przed porażeniem i przed przepięciami.
Zapraszamy do udziału w wydarzeniu!

15.09.2026

15-17 września 2026 r., Bielsko-Biała

39. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB

ENERGETAB to miejsce, w którym spotyka się przyszłość energetyki. Co roku we wrześniu Bielsko-Biała staje się centrum innowacji dla sektora elektroenergetycznego, automatyki, telekomunikacji, elektroniki, odnawialnych źródeł energii oraz elektromobilności. Przez trzy dni targów swoją ofertę prezentują producenci i dostawcy technologii z całego świata, a wydarzeniu towarzyszy intensywny program konferencji, debat eksperckich, warsztatów oraz pokazów nowoczesnego sprzętu na energetycznym poligonie szkoleniowym. To przestrzeń realnych rozmów, inspirujących spotkań i wymiany doświadczeń między biznesem, samorządami, projektantami i liderami branży. ENERGETAB to nie tylko wystawa — to platforma budowania relacji i prezentacji przełomowych rozwiązań. Najbardziej innowacyjne produkty zgłoszone przez wystawców tradycyjnie rywalizują w prestiżowym konkursie, którego zwieńczeniem są medale i puchary ENERGETAB. Zapraszamy do ZIAD Bielsko-Biała S.A. — wyjątkowego miejsca, gdzie nowoczesna energetyka spotyka się z górskim krajobrazem, tworząc idealne warunki do nawiązywania trwałych relacji biznesowych.

KOSZYK0
Brak produktów
0