13 lutego, 2026

PGE Dystrybucja wzmacnia pewność zasilania w Ostrowcu Świętokrzyskim

PGE Dystrybucja pozyskała 46,35 mln zł dofinansowania ze środków Funduszu Modernizacyjnego na modernizację i budowę stacji elektroenergetycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim. Inwestycje przyczynią się do podniesienia pewności zasilania odbiorców, rozwoju elektromobilności oraz umożliwią przyłączanie do sieci elektroenergetycznych nowych podmiotów. Całkowite koszty realizacji zadań to 95 mln zł.

11 lutego 2026 roku PGE Dystrybucja podpisała z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej kolejną umowę o dofinansowanie rozbudowy infrastruktury elektroenergetycznej. Środki zostaną przeznaczone na zadania w ramach projektu „Budowa i przebudowa stacji elektroenergetycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim w celu rozwoju elektromobilności”.

Zadania będą realizowane przez skarżyski Oddział PGE Dystrybucja w latach 2026–2029. Projekt powstaje ze środków pochodzących z Funduszu Modernizacyjnego w ramach Programu Priorytetowego „Zeroemisyjny system energetyczny – rozwój infrastruktury elektroenergetycznej na potrzeby rozwoju stacji ładowania pojazdów elektrycznych”. Projekt obejmuje dwa kluczowe zadania: budowę GPZ Ostrowiec 4 oraz przebudowę GPZ Ostrowiec 1.

W ramach prac związanych z GPZ Ostrowiec 4 wykonane zostaną prace związane m.in. z postawieniem nawiązań do rozdzielni napowietrznej 110 kV, montażem dwóch transformatorów 110/15 kV. Wybudowana zostanie wnętrzowa 32-polowa rozdzielnia 15 kV w izolacji powietrznej.

Najważniejszymi elementy przebudowy GPZ Ostrowiec 1 jest wymiana rozdzielni wnętrzowej na nową 36-polową, a także dostarczeniu 2 nowych transformatorów o mocy 25 MVA każdy. Dodatkowo wzmocnione zostaną narzędzia oparte na automatyce EAZ, która jest związana z obszarami zabezpieczeń, sterowania oraz nadzoru.

Realizacja inwestycji poprawi jakość przesyłanej energii oraz zwiększy możliwości przyłączeniowe sieci, w tym energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych. Projekt przyczyni się zatem również do wzrostu tempa rozwoju elektromobilności w powiecie ostrowskim oraz województwie świętokrzyskim.

https://pgedystrybucja.pl/o-spolce/aktualnosci/pge-dystrybucja-wzmacnia-pewnosc-zasilania-w-ostrowcu-swietokrzyskim

Aktualności

9 czerwca, 2026

Drony na straży sieci dystrybucyjnej

PGE Dystrybucja stawia na nowoczesne technologie i zwiększa bezpieczeństwo swojej infrastruktury. Spółka sfinalizowała zakup pierwszego etapu floty 31 bezzałogowych statków powietrznych, które trafią do wszystkich 7 oddziałów i wesprą pracowników w codziennej eksploatacji sieci elektroenergetycznej. – Bezpieczeństwo i stabilność pracy sieci dystrybucyjnej jest kluczowe dla zachowania ciągłości dostaw energii elektrycznej. Spółka realizuje wiele działań, które […]

29 maja, 2026

Enea Operator wzmacnia bezpieczeństwo energetyczne Świnoujścia i Terminalu LNG

Zabezpieczenie stabilnej pracy Terminalu LNG, wsparcie rozwoju portu w Świnoujściu oraz gwarancja niezawodnych dostaw energii dla mieszkańców miasta i przemysłu to fundamenty nowej inwestycji Enei Operator. Spółka podpisała umowę na budowę kluczowej infrastruktury elektroenergetycznej w regionie. Enea Operator przystępuje do realizacji jednego z najbardziej istotnych zadań inwestycyjnych w północno – zachodniej części kraju. Projekt pod […]

21 maja, 2026

TAURON Dystrybucja zasila największy magazyn energii w Polsce

TAURON Dystrybucja przyłączyła do swojej sieci największy magazyn energii w Polsce – instalację o mocy 50 MW, zrealizowaną przez EDF power solutions Polska w Starym Grodkowie (woj. opolskie). To pionierskie przedsięwzięcie, które wymagało od spółki nie tylko rozbudowy infrastruktury elektroenergetycznej w regionie, ale także wypracowania nowych rozwiązań i przecierania szlaków w integracji wielkoskalowych magazynów energii […]

Najbliższe wydarzenia

16.06.2026

16-17 czerwca2026 r., Kołobrzeg

XV Konferencja Prace Pod Napięciem PPN’26

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu w całości poświęconemu Pracom Pod Napięciem (PPN). Mamy nadzieję, że podobnie jak w latach poprzednich, konferencja ta będzie miejscem wymiany poglądów, dyskusji oraz prezentacji najnowszych zagadnień dotyczących PPN. Oczywiście, w wydarzeniu nie zabraknie także pokazów PPN realizowanych na czynnych obiektach elektroenergetycznych.
Zapraszamy do udziału!

18.06.2026

18-19 czerwca 2026 r., Kołobrzeg
III Konferencja

Ochrona przed porażeniem i przed przepięciami w sieciach elektroenergetycznych

Celem wydarzenia jest poszerzenie wiedzy oraz kontynuacja wymiany doświadczeń na forum Operatorów Systemów Elektroenergetycznych, środowiska naukowego, producentów, biur projektowych oraz wszystkich zainteresowanych problematyką ochrony sieci elektroenergetycznych przed porażeniem i przed przepięciami.
Zapraszamy do udziału w wydarzeniu!

15.09.2026

15-17 września 2026 r., Bielsko-Biała

39. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB

ENERGETAB to miejsce, w którym spotyka się przyszłość energetyki. Co roku we wrześniu Bielsko-Biała staje się centrum innowacji dla sektora elektroenergetycznego, automatyki, telekomunikacji, elektroniki, odnawialnych źródeł energii oraz elektromobilności. Przez trzy dni targów swoją ofertę prezentują producenci i dostawcy technologii z całego świata, a wydarzeniu towarzyszy intensywny program konferencji, debat eksperckich, warsztatów oraz pokazów nowoczesnego sprzętu na energetycznym poligonie szkoleniowym. To przestrzeń realnych rozmów, inspirujących spotkań i wymiany doświadczeń między biznesem, samorządami, projektantami i liderami branży. ENERGETAB to nie tylko wystawa — to platforma budowania relacji i prezentacji przełomowych rozwiązań. Najbardziej innowacyjne produkty zgłoszone przez wystawców tradycyjnie rywalizują w prestiżowym konkursie, którego zwieńczeniem są medale i puchary ENERGETAB. Zapraszamy do ZIAD Bielsko-Biała S.A. — wyjątkowego miejsca, gdzie nowoczesna energetyka spotyka się z górskim krajobrazem, tworząc idealne warunki do nawiązywania trwałych relacji biznesowych.

KOSZYK0
Brak produktów
0