17 lipca, 2025

Eco, Active i Pewna, nowe taryfy Enei Operator

Nowe produkty taryfowe łączą korzyści dla Odbiorców z potrzebami systemu energetycznego. Sprzyjają wykorzystaniu zielonej energii i odciążają sieć w godzinach szczytu. To odpowiedź Enei Operator na wyzwania współczesnej energetyki, integrację odnawialnych źródeł energii, wzrost elastyczności systemu oraz oczekiwania Odbiorców wobec prostych i przejrzystych rozliczeń za usługi dystrybucyjne.

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził nowe taryfy Enei Operator: „Active”, „Eco” oraz „Pewna”. To ważny krok w rozwoju nowoczesnych rozwiązań wspierających efektywność Krajowego Systemu Elektroenergetycznego. Nowe produkty taryfowe zostaną zaoferowane Odbiorcom ze wszystkich grup taryfowych, niezależnie od poziomu napięcia.

– Nasze nowe taryfy to kolejny element działań, które pomagają naszym Klientom korzystać z energii w sposób bardziej świadomy, ekonomiczny i przyjazny dla środowiska. Oferujemy kilkanaście produktów dla oszczędnych, dla aktywnych i dla tych, którzy lubią stabilność. Takie rozwiązanie to nie tylko wiele możliwości kontrolowania rachunków, to także realne wsparcie dla stabilności i efektywności całej sieci elektroenergetycznej. – podkreśla Marek Szymankiewicz, prezes zarządu Enei Operator.

Taryfa „Eco”: prościej i ekologiczniej.

Taryfa „Eco” jest dedykowana Odbiorcom, którzy chcą korzystać z energii w sposób ekologiczny i przewidywalny. To przejrzyste, dwustrefowe rozwiązanie z podziałem na okres letni i zimowy, które promuje wykorzystanie energii pochodzącej z odnawialnych źródeł wytwórczych. Dzięki stałym godzinom i prostym zasadom łatwo zaplanować zużycie i zmniejszyć rachunki. To także wsparcie dla użytkowników ogrzewania akumulacyjnego i innych proekologicznych urządzeń.

Taryfa „Active”: dla aktywnych i elastycznych.

Odbiorcy, którzy chcą bardziej aktywnie reagować na zmieniające się warunki rynkowe i stan systemu elektroenergetycznego mogą wybrać taryfę „Active”. Każdy dzień w miesiącu został podzielony na trzy strefy czasowe: zalecanego poboru, czyli takie godziny, w których energii z OZE jest najwięcej w systemie i jest ona najtańsza, ograniczenia poboru, kiedy system jest najbardziej obciążony oraz tzw. strefę neutralną. To rozwiązanie premiuje korzystanie z energii elektrycznej w najtańszych i najbardziej ekologicznych godzinach, w których dominuje podaż energii z OZE. Wysokie zużycie energii w dotychczasowym szczycie poboru kosztuje więcej, jednak odpowiednie przesunięcie godzin korzystania z energii pozwala Odbiorcom znacząco obniżyć koszty przy jednoczesnym odciążeniu systemu.

Taryfy „Eco” i „Active” dopełniają wprowadzoną przez Eneę Operator w marcu Interwencyjną Dostawę Mocy Czynnej (IDC), czyniąc ofertę spółki, kompleksową.

Taryfa „Pewna”: dla tych, którzy cenią stabilność.

Dla Odbiorców, którzy cenią sobie prostotę i stałość rachunków powstała taryfa „Pewna”. To propozycja dla Klientów, którzy preferują przewidywalne koszty. Do określonego miesięcznego limitu zużycia, opłaty za dystrybucję są stałe, z minimalną zmienną stawką za kWh, a powyżej którego naliczane są standardowe stawki zmienne.

Nowe taryfy zostały zaprojektowane tak, aby wspierać zarówno Odbiorców końcowych, jak i cały system elektroenergetyczny. Dzięki prostym i przejrzystym zasadom, zachęcają do przesunięcia zużycia energii na godziny, w których jest ona najtańsza i jest jej najwięcej. Zwiększenie konsumpcji energii w godzinach zwiększonej produkcji jest również optymalne dla sieci oraz dla środowiska, wpisując się w rosnące znaczenie OZE i elastyczności w zarządzaniu popytem.

– Nasze taryfy odpowiadają na wyzwania współczesnej energetyki: rozwój OZE, bezpieczeństwo systemu i potrzeby Klientów. Dzięki nim wszyscy możemy przyczynić się do lepszej efektywności sieci i zrównoważonej transformacji energetycznej. Zachęcam wszystkich naszych Klientów do śledzenia komunikacji spółki, gdzie prezentowane będą szczegóły dotyczące nowych produktów – podsumował Marek Szymankiewicz, prezes zarządu Enei Operator.

https://www.operator.enea.pl/artykul/eco-active-i-pewna-nowe-taryfy-enei-operator

Aktualności

9 czerwca, 2026

Drony na straży sieci dystrybucyjnej

PGE Dystrybucja stawia na nowoczesne technologie i zwiększa bezpieczeństwo swojej infrastruktury. Spółka sfinalizowała zakup pierwszego etapu floty 31 bezzałogowych statków powietrznych, które trafią do wszystkich 7 oddziałów i wesprą pracowników w codziennej eksploatacji sieci elektroenergetycznej. – Bezpieczeństwo i stabilność pracy sieci dystrybucyjnej jest kluczowe dla zachowania ciągłości dostaw energii elektrycznej. Spółka realizuje wiele działań, które […]

29 maja, 2026

Enea Operator wzmacnia bezpieczeństwo energetyczne Świnoujścia i Terminalu LNG

Zabezpieczenie stabilnej pracy Terminalu LNG, wsparcie rozwoju portu w Świnoujściu oraz gwarancja niezawodnych dostaw energii dla mieszkańców miasta i przemysłu to fundamenty nowej inwestycji Enei Operator. Spółka podpisała umowę na budowę kluczowej infrastruktury elektroenergetycznej w regionie. Enea Operator przystępuje do realizacji jednego z najbardziej istotnych zadań inwestycyjnych w północno – zachodniej części kraju. Projekt pod […]

21 maja, 2026

TAURON Dystrybucja zasila największy magazyn energii w Polsce

TAURON Dystrybucja przyłączyła do swojej sieci największy magazyn energii w Polsce – instalację o mocy 50 MW, zrealizowaną przez EDF power solutions Polska w Starym Grodkowie (woj. opolskie). To pionierskie przedsięwzięcie, które wymagało od spółki nie tylko rozbudowy infrastruktury elektroenergetycznej w regionie, ale także wypracowania nowych rozwiązań i przecierania szlaków w integracji wielkoskalowych magazynów energii […]

Najbliższe wydarzenia

16.06.2026

16-17 czerwca2026 r., Kołobrzeg

XV Konferencja Prace Pod Napięciem PPN’26

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu w całości poświęconemu Pracom Pod Napięciem (PPN). Mamy nadzieję, że podobnie jak w latach poprzednich, konferencja ta będzie miejscem wymiany poglądów, dyskusji oraz prezentacji najnowszych zagadnień dotyczących PPN. Oczywiście, w wydarzeniu nie zabraknie także pokazów PPN realizowanych na czynnych obiektach elektroenergetycznych.
Zapraszamy do udziału!

18.06.2026

18-19 czerwca 2026 r., Kołobrzeg
III Konferencja

Ochrona przed porażeniem i przed przepięciami w sieciach elektroenergetycznych

Celem wydarzenia jest poszerzenie wiedzy oraz kontynuacja wymiany doświadczeń na forum Operatorów Systemów Elektroenergetycznych, środowiska naukowego, producentów, biur projektowych oraz wszystkich zainteresowanych problematyką ochrony sieci elektroenergetycznych przed porażeniem i przed przepięciami.
Zapraszamy do udziału w wydarzeniu!

15.09.2026

15-17 września 2026 r., Bielsko-Biała

39. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB

ENERGETAB to miejsce, w którym spotyka się przyszłość energetyki. Co roku we wrześniu Bielsko-Biała staje się centrum innowacji dla sektora elektroenergetycznego, automatyki, telekomunikacji, elektroniki, odnawialnych źródeł energii oraz elektromobilności. Przez trzy dni targów swoją ofertę prezentują producenci i dostawcy technologii z całego świata, a wydarzeniu towarzyszy intensywny program konferencji, debat eksperckich, warsztatów oraz pokazów nowoczesnego sprzętu na energetycznym poligonie szkoleniowym. To przestrzeń realnych rozmów, inspirujących spotkań i wymiany doświadczeń między biznesem, samorządami, projektantami i liderami branży. ENERGETAB to nie tylko wystawa — to platforma budowania relacji i prezentacji przełomowych rozwiązań. Najbardziej innowacyjne produkty zgłoszone przez wystawców tradycyjnie rywalizują w prestiżowym konkursie, którego zwieńczeniem są medale i puchary ENERGETAB. Zapraszamy do ZIAD Bielsko-Biała S.A. — wyjątkowego miejsca, gdzie nowoczesna energetyka spotyka się z górskim krajobrazem, tworząc idealne warunki do nawiązywania trwałych relacji biznesowych.

KOSZYK0
Brak produktów
0