13 czerwca, 2025

Dialog Techniczny dotyczący standaryzacji rozwiązań w zakresie linii napowietrznych SN z przewodami w osłonie

W imieniu operatorów systemów dystrybucyjnych zrzeszonych w PTPiREE zapraszamy Państwa do udziału w dialogu technicznym poświęconym nowelizacji dokumentu Album linii napowietrznych średniego napięcia 15–20 kV z przewodami w osłonie o przekrojach 50–120 mm², w układzie płaskim, na żerdziach wirowanych typu LSNi 50–120.

Dialog ten będzie koncentrował się przede wszystkim na rozwiązaniach technicznych słupów funkcyjnych wyposażonych w łączniki o budowie zamkniętej. Szczególny nacisk zostanie położony na poznanie dostępnych lub opracowywanych konstrukcji rozłączników o budowie zamkniętej, wolnych od gazu SF₆, w kontekście przepisów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2024/573 z dnia 7 lutego 2024 r. w sprawie fluorowanych gazów cieplarnianych, zmieniającego dyrektywę (UE) 2019/1937 oraz uchylającego rozporządzenie (UE) nr 517/2014.

Termin i miejsce spotkania

  • Data: 30 czerwca 2025 r. (poniedziałek)
  • Godzina: 10:00 – 14:00
  • Miejsce: Browar Wiatr, Dąbska 49, Uniejów

Zgłoszenia prosimy przesyłać do 24 czerwca 2025 r. na adres: tomczykowski@ptpiree.pl.
Ze względów organizacyjnych liczba uczestników w formule stacjonarnej jest ograniczona do dwóch osób z jednej firmy. Jednocześnie możliwe będzie uczestnictwo w spotkaniu w formule online (wideokonferencja).

W odpowiedzi na zgłoszenie, przed zbliżającym się terminem spotkania otrzymają Państwo szczegóły organizacyjne, w tym link do wideokonferencji (w przypadku udziału online).

Liczymy na Państwa aktywny udział.

Aktualności

9 czerwca, 2026

Drony na straży sieci dystrybucyjnej

PGE Dystrybucja stawia na nowoczesne technologie i zwiększa bezpieczeństwo swojej infrastruktury. Spółka sfinalizowała zakup pierwszego etapu floty 31 bezzałogowych statków powietrznych, które trafią do wszystkich 7 oddziałów i wesprą pracowników w codziennej eksploatacji sieci elektroenergetycznej. – Bezpieczeństwo i stabilność pracy sieci dystrybucyjnej jest kluczowe dla zachowania ciągłości dostaw energii elektrycznej. Spółka realizuje wiele działań, które […]

29 maja, 2026

Enea Operator wzmacnia bezpieczeństwo energetyczne Świnoujścia i Terminalu LNG

Zabezpieczenie stabilnej pracy Terminalu LNG, wsparcie rozwoju portu w Świnoujściu oraz gwarancja niezawodnych dostaw energii dla mieszkańców miasta i przemysłu to fundamenty nowej inwestycji Enei Operator. Spółka podpisała umowę na budowę kluczowej infrastruktury elektroenergetycznej w regionie. Enea Operator przystępuje do realizacji jednego z najbardziej istotnych zadań inwestycyjnych w północno – zachodniej części kraju. Projekt pod […]

21 maja, 2026

TAURON Dystrybucja zasila największy magazyn energii w Polsce

TAURON Dystrybucja przyłączyła do swojej sieci największy magazyn energii w Polsce – instalację o mocy 50 MW, zrealizowaną przez EDF power solutions Polska w Starym Grodkowie (woj. opolskie). To pionierskie przedsięwzięcie, które wymagało od spółki nie tylko rozbudowy infrastruktury elektroenergetycznej w regionie, ale także wypracowania nowych rozwiązań i przecierania szlaków w integracji wielkoskalowych magazynów energii […]

Najbliższe wydarzenia

16.06.2026

16-17 czerwca2026 r., Kołobrzeg

XV Konferencja Prace Pod Napięciem PPN’26

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu w całości poświęconemu Pracom Pod Napięciem (PPN). Mamy nadzieję, że podobnie jak w latach poprzednich, konferencja ta będzie miejscem wymiany poglądów, dyskusji oraz prezentacji najnowszych zagadnień dotyczących PPN. Oczywiście, w wydarzeniu nie zabraknie także pokazów PPN realizowanych na czynnych obiektach elektroenergetycznych.
Zapraszamy do udziału!

18.06.2026

18-19 czerwca 2026 r., Kołobrzeg
III Konferencja

Ochrona przed porażeniem i przed przepięciami w sieciach elektroenergetycznych

Celem wydarzenia jest poszerzenie wiedzy oraz kontynuacja wymiany doświadczeń na forum Operatorów Systemów Elektroenergetycznych, środowiska naukowego, producentów, biur projektowych oraz wszystkich zainteresowanych problematyką ochrony sieci elektroenergetycznych przed porażeniem i przed przepięciami.
Zapraszamy do udziału w wydarzeniu!

15.09.2026

15-17 września 2026 r., Bielsko-Biała

39. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB

ENERGETAB to miejsce, w którym spotyka się przyszłość energetyki. Co roku we wrześniu Bielsko-Biała staje się centrum innowacji dla sektora elektroenergetycznego, automatyki, telekomunikacji, elektroniki, odnawialnych źródeł energii oraz elektromobilności. Przez trzy dni targów swoją ofertę prezentują producenci i dostawcy technologii z całego świata, a wydarzeniu towarzyszy intensywny program konferencji, debat eksperckich, warsztatów oraz pokazów nowoczesnego sprzętu na energetycznym poligonie szkoleniowym. To przestrzeń realnych rozmów, inspirujących spotkań i wymiany doświadczeń między biznesem, samorządami, projektantami i liderami branży. ENERGETAB to nie tylko wystawa — to platforma budowania relacji i prezentacji przełomowych rozwiązań. Najbardziej innowacyjne produkty zgłoszone przez wystawców tradycyjnie rywalizują w prestiżowym konkursie, którego zwieńczeniem są medale i puchary ENERGETAB. Zapraszamy do ZIAD Bielsko-Biała S.A. — wyjątkowego miejsca, gdzie nowoczesna energetyka spotyka się z górskim krajobrazem, tworząc idealne warunki do nawiązywania trwałych relacji biznesowych.

KOSZYK0
Brak produktów
0