WYDARZENIE

39. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB

DATA

15-17 września 2026 r.

ORGANIZATOR

ZIAD Bielsko-Biała S.A.

OSOBA KONTAKTOWA

ZIAD Bielsko-Biała S.A.
tel.: (33) 813-82-31, 813-82-32, 813-82-40, fax: (33) 814-22-31, e-mail:wystawa@ziad.bielsko.pl

WIĘCEJ INFORMACJI

https://energetab.pl/

Najbliższe wydarzenia

19.05.2026

19-20 maja 2026 r., Nałęczów

II Kongres „Nowy Rynek Energii NRE’26”

Unijny, w tym także polski, sektor elektroenergetyczny czekają znaczące zmiany. Z jednej strony powinny one zmierzać do dalszego rozwoju konkurencji w tym segmencie gospodarki, z drugiej natomiast uwzględniać, w dobie planowanego wzrostu energetyki odnawialnej, konieczność współpracy różnych źródeł w systemie elektroenergetycznym oraz korelację pomiędzy popytem i podażą z uwzględnieniem możliwości pracy sieci przesyłowej i dystrybucyjnej. Z punktu widzenia zapewnienia konkurencyjności gospodarki kluczowa jest także minimalizacja kosztów zakupu energii przez odbiorców końcowych oraz uwzględnienie nowych trendów w energetyce. Na arenie międzynarodowej pojawiają się coraz liczniejsze głosy o konieczności aktualizacji unijnych priorytetów i kierunków działania, czego konsekwencją będzie także zmiana polityk energetycznych poszczególnych państw. W zakresie elektroenergetyki z kolei pojawiają się głosy o potrzebie „zamodelowania” nowego rynku energii. Mając na względzie nadchodzące na rynku energii elektrycznej zmiany, największe izby i towarzystwa branżowe sektora elektroenergetycznego w Polsce: IEPiOE, PTEC, PTPIREE, TGPE, TOE – zdecydowały się w ramach współpracy na organizację wspólnego kongresu pod nazwą „NOWY RYNEK ENERGII”.

21.05.2026

21-22 maja 2026 r., Dźwirzyno
XI konferencja

Pomiary i diagnostyka w sieciach elektroenergetycznych

PTPiREE zaprasza do udziału w 11. edycji konferencji "Pomiary i diagnostyka w sieciach elektroenergetycznych", która odbędzie się w dniach 21-22 maja 2026 r. w Dźwirzynie
Konferencja jest kontynuacją cyklicznych wydarzeń poświęconych tej tematyce organizowanych przez PTPiREE. Głównym celem konferencji jest poszerzenie wiedzy i wymiana doświadczeń Spółek Dystrybucyjnych i Przesyłowej z ośrodkami naukowymi w zakresie m.in. zagadnień związanych z pomiarami w sieciach elektroenergetycznych, zagadnień kompatybilności elektromagnetycznej, z uwzględnieniem wykorzystania nowych technologii pomiarowych i diagnostycznych.
Zapraszamy do udziału w wydarzeniu!

27.05.2026

27-29 maja 2026 r., Dźwirzyno
XXVII Konferencja

27. Spotkanie techniczne Przedstawicieli Transportu

Zapraszamy do udziału w 27. edycji Spotkania technicznego Przedstawicieli Transportu, gdzie będziemy mogli zapoznać się z nowościami i ciekawostkami z zakresu pojazdów/zabudów specjalistycznych dla energetyki!

KOSZYK0
Brak produktów
0